pozadie-leto002

Rodinný podnik Festa ponúka ubytovanie a relax v Terchovej. Zariadenia Hotel Fatra, Penzión Goral, Penzión Festa a športový areál Festa club spĺňa aj náročnejšie kritéria pre dovolenku a relax v regióne Malá Fatra.

Language

rezervuj-si-ubytovanie

Máte otázky? Kontaktujte nás na telefónnych číslach:

+421 948 484 881

+421 948 385 555
+421 948 484 888
alebo mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Meno:
Priezvisko:
Telefón:
Email:
Poznámka:

podhajska-biz-logo 2

panorama terchova tlacitko

Turistika Vrátna dolina

mala-fatra-turistika

Vrátna vám dáva možnosť navštíviť atraktívne miesta vytvorené samotnou prírodou. Terchová je dokonalým východiskom túr do krivánskej časti Malej Fatry, ktorá sa zaraďuje medzi najpríťažlivejšie pohoria na Slovensku.

Vrátnu dolinu ohraničujú vrcholy Boboty, Veľký Rozsutec, Stoh, Poludňový grúň, Chleb, Veľký Kriváň, Kraviarske, Baraniarky a Sokolie. Na všetky vrchy je možný výstup.

Okrem týchto vrcholov je Terchová plná značkovaných turistických chodníkov rôznej obtiažnosti. Rôzne mohutné skaly, vodopády a zákutia prilákajú každoročné množstvo turistov.

 

Jánošíkové diery

janosikove-dieryNajobľúbenejšou a najnavštevovanejšou turistickou trasou sú Diery, alebo Jánošíkove diery.

Je to sústava tiesňav, skladajúce sa z Dolných dier, Horných dier a Nových dier. V dierach sa nachádza viac ako 20 vodopádov.

Čítať ďalej...

Chleb

chlebNa tretí najvyšší vrchol Malej Fatry Chleb (1 645,6 m n. m) vás môže vyviesť kabínová lanovka. Vrchol je navštevovaný celoročne a v každom ročnom období vás očarí výhľad z neho.Čítať ďalej...

Veľký Rozsutec

velky-rozsutecPre zdatnejších turistov je vhodná náročnejšia túra na Veľký Rozsutec (1 609,7 m n. m.). 

Túto trasu charakterizujú skalnaté previsy, kde vás pri výstupe istia reťazové držadlá.


Čítať ďalej...

Malý Rozsutec

maly-rozsutecVýstup na Malý Rozsutec (1 343,5 m n. m) začína východiskovým bodom na parkovisku Štefanová. Cieľový bod je parkovisko hotela Diery.
Čítať ďalej...

Veľký Kriváň

velky-krivan-zimaVydať sa môžete i na najvyšší vrch Veľkej Fatry Veľký Kriváň. Tento vrch leží medzi malým Kriváňom a Chlebom.

Čítať ďalej...

Zbojnícky chodník

zbojnicky-chodnikVýhľady a pohľady do hĺbky zažijete ak sa vydáte po stredne náročnej túre Zbojníckym chodníkom.

Čítať ďalej...

Náučný chodník Jánošíkovým chotárom

terchova-obrazokVýhľady a nádherné pohľady do hĺbky zažijete ak sa vydáte po stredne náročnej túre Zbojníckym chodníkom.

Čítať ďalej...

Poludňový Grúň

poludnovy-grunVeľký výškový rozdiel, namáhavá túra, ktorá trvá cca 5 hodín a jej dĺžka je 12 km. Poludňový Grúň je vrchom Malej Fatry.

Čítať ďalej...

vratnachalmovaskigavurkyzeleznicna-spolocnost1