wellness resort hanuliak belaV obci Belá, ktorá hraničí s Terchovou, nájdete resort ponúkajúcu plavecký bazén, sauny, vírivku a viaceré typy masáží (klasická, arómová, relaxačná) a zábalov. Spomedzi sáun je možné si vybrať fínsku, kryo alebo parnú aróma saunu.

kupele lucky 45 km od Terchovej sú Kúpele Lúčky. Návštevníci si kúpele vyberajú na liečbu nervových, ženských, onkologických chorôb alebo chorôb pohybového ústrojenstva.

aquarelax dolny kubinV centre Dolného Kubína je aquapark ponúkajúci rôzne vodné atrakcie. V aquaparku je relaxačný, plavecký bazén i detský bazén. Súčasťou areálu je aj lanový park, športové ihriská a lezecká stena. Miesto je od Terchovej vzdialené 28 km.

kupele rajecke tepliceV Rajeckej doline sa nachádzajú kúpele s termálnym prameňom typu akratoterim. V kúpeľnom dome Aphrodite sa liečia zápalové a degeneratívne choroby pobyhového ústrojenstva, chrbtice, kĺbov či nervových chorôb. Kúpeľný dom v antickom štýle dotvára jedinečnú atmosféru prostredia. Od Terchovej sú vzdialené 38 km.

ric terchovec Počas celého roka je otvorený tento menší aquapark nachádzajúci sa priamo v obci. Sú v ňom tri bazény – plavecký, detský a masážny. Moderný plavecký má veľkosť 17x7 metrov, pre deti sú na zapožičanie pripravené plavecké pomôcky a hračky do vody. Na zregenerovanie môžete využiť masážny bazén alebo vírivku. Navštevníci si môžu vybrať aj z niekoľkých druhov masáží.