Športové podujatia

terchova jansky turnaj festa Počas svätojánskych slávností sa v areáli Festa klubu okrem pálenia vatry koná aj nohejbalový turnaj.

terchova trojboj festaV areáli Festa klubu sa každoročne koná trojboj – súťaž v tenise, nohejbale a minigolfe. Podujatie prebieha počas štyroch dní, jeho súčasťou je i kultúrny program.

terchova stretnutie zbojnikovPestrý program tohto podujatia je poskladaný z vystúpení hudobných skupín a viacerých súťaží, ktoré sú zamerané na silu, zručnosť, tanec a obratnosť. Zapojiť sa môžu deti i dospelí.

terchova polmaratonTrať polmaratónu vedie z obce Terchová do Štefanovej cez unikátne prostredie skalnatých Tiesňav a pokračuje k stanici lanovky na Chleb. Bežci môžu okrem tejto 21 kilometrovej trate absolvovať aj kratšiu 10-kilometrovú, deti sa taktiež môžu prihlásiť na detský beh cez ulice Terchovej.

beh poludnovy grunV roku 2018 sa konal už 17. ročník tohto behu na trati vedúcej od Starého dvora vo Vrátnej až na samotný vrch. Trať má dĺžku 4000 m, jej cieľ je vo výške 1460 metrov nad morom.