Lyžovanie v Terchovej

lyzovanie v terchovej

Zjazdové lyžovanie, snowboarding, zimná turistika, free ride, to je možné na 12 lyžiarskych vlekoch a upravovaných lyžiarskych tratiach. Medzi stredne ťažké lyžiarske svahy vo Vrátnej doline patria Paseky s možnosťou večerného lyžovania. Začiatočníci môžu využiť terény v okolí chaty Grúň. Ďalej sú tu Príslop, Snilovské sedlo, Severné svahy Chlebu a Veľkého Kriváňa. Pre menej náročných lyžiarov je v centre obce stredisko Gavurky s dvoma lyžiarskymi vlekmi a lyžiarskou škôlkou. Lyžiarom sú k dispozícii všetky potrebné služby: požičovňa lyží, lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola určená nielen deťom, ale aj dospelým.

Milovníci bežkovania nájdu bežeckú trať v lokalite Terchová - Bránica, ktorej celková dĺžka je 15,705 km.

Zobraziť bežeckú trať

vratna-stredisko

Lyžovačka vo Vrátnej je vhodná pre všetkých. Pre začiatočníkov, ale i pre pokročilých. Súčasťou strediska je sú 3 lokality Paseky, Poludňový Grúň a  Chleb. Nadmorská výška tohto strediska je 600 až 1709 m n. m. V stredisku sa nachádzajú dve lanovky a 12 vlekov. Náročnosť zjazdoviek je vhodná pre zdatných lyžiarov, ale aj pre začiatočníkov.

stredisko kubinska hola

Jednotlivci i rodiny s deťmi si lyžovačku môžu užiť aj v tomto stredisku, ktoré je od Terchovej vzdialené 28 km. V ponuke je 14 km denne upravovaných zjazdoviek.

snowparadise velka raca

Stredisko Snowparadise Veľká Rača ponúka takmer 14 km upravovaných zjazdoviek, ktoré sú vhodné pre začínajúcich i skúsených lyžiarov. Od Terchovej je stredisko vzdialené 37 km.