Okolie Terchovej

zilinaV Žiline (25 km) môžete navštíviť Bábkové divadlo, ktoré patrí medzi najstaršie profesionálne bábkové divadlá na Slovensku, a taktiež divadlo, v ktorom sa vám predstavia profesionálni herci.

hluzMúzeum Kysuckej dediny Vychylovka (28 km) vás láka stálou expozíciou v prírode a patrí medzi najrozsiahlejšie na Slovensku. Expozícia obsahuje 34 obytných, hospodárskych, spoločenských, technických a sakrálnych stavieb.

slovensky-orlojSlovenský orloj v Starej Bystrici (24 km) je najväčšou drevenou sochou na Slovensku. Kompozícia predstavuje sediacu Madonu, patrónku Slovenska. Tento návrh bol najskôr vypracovaný v hlinenom modeli od akad. sochára Lovišku.

rajecke-tepliceRajecké Teplice sú termálnym a kúpeľným mestom pre liečenie reumatických chorôb a neurózy.

betlehemV Rajeckej Lesnej (50 km) je umiestnený unikátny Slovenský betlehem. Ročne prichádzajú tisícky turistov, aby navštívili dielo Jozefa Pekara na ktorom pracoval 15 rokov.

oravsky-hradOravský Podzámok sa môže pýšiť jedným z najkrajších hradov na Slovensku. Je dominantou oravského regiónu a zároveň jednou z najväčších atrakcií.

litavsky-hrad1Lietavský hrad (36 km) leží medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná a patrí medzi najrozsiahlejšie hrady na Slovensku. Má zachované otvori okien a tiež architektonické detaily.

hrad-strecnoStrečno (18 km) – Ak navštívite hrad Strečno naskytne sa vám pohľad na obec Strečno, ale taktiež sever Žilinskej kotliny. Dejiny hradu začali už v 14. storočí.

budatinsky-hrad1Budatínsky zámok (24km) bol pôvodne hradom, no neskôr bol prestavaný na zámok. Nachádza sa v Budatíne, mestskej časti Žiliny.